Zase raz ten spánok

Zase raz ten spánok

Včerajšia prednáška @prosimspinkej bola super. Môžem všetkým odporúčať. (Nie, nie je to zištná reklama. Chválim úprimne a zo srdca ?). Je proste skvelé počuť, že aj iné deti sú netopiere, čo nechcú spať, že aj iné matky sa trápia so spaním, uspávaním, frekvenciou, dĺžkou, intenzitou spania, nočným budením, ranným vstávaním, večerným zaspávaním.
O čo mi ale ide. Ide o to, že aj keď takmer každá(ý?) z nás má problém so spaním svojho dieťaťa, to najlepšie, najdôležitejšie a koniec koncov aj najjednoduchšie je sledovať, čo na to naše, ako to nazvať? srdce, rozum, intuícia! hovorí. Keď vám vaše ja hovorí nosiť, spať spolu, kojiť do rozžužlania bradaviek robte to. Ak vám velí trénovať dieťa na spanie vo vlastnej posteli od 3 mesiacov, nech sa páči. Ak vám hovorí, aby ste spolu žúrovali do 22:00, prosím. Je to na vás. Nikomu sa nemusíte zodpovedať len sama sebe (no dobre, tak poťažmo manželovi). Vaše dieťa, vaše rozhodnutia, vaše pravidlá. Počúvajte seba a dieťa, okolie nech si trhne nohou ?
A hádam sa Lenka nenahnevá, keď dám malý spoiler… Univerzálna rada na spánok neexistuje. Keby existovali univerzálne riešenia v Ovocnom Světozore by nemali 34 druhov zmrzlinových pohárov a 20 druhov chlebíčkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *