Zákon balenia

Zákon balenia

autosedačka

Na systém balenia sa na výlet som pracovala od druhej triedy, keď som šla prvýkrát do školy v prírode. Môžem s hrdosťou skonštatovať, že sa viem zbaliť rýchlo, efektívne a úsporne. Nestáva sa mi, že by som niečo zabudla a dokonca si trúfnem sa zbaliť se vším všudy za 20 minút. Nepotrebujem žiadne zoznamy, žiadne zlepšováky, žiadne 3 dni pred dovolenkou. Balenie ako také ale neznášam. Asi preto som v ňom taká efektívna.
Aj Fero si všimol, že mi to ide, a preto sa pokúsil už pred nejakým časom na mňa hodiť aj balenie jeho vecí. Pch! No určite. Skúša to na mňa stále, ja ale tvrdohlavo odolávam, lebo ak by som sa raz podvolila, balila by som odvtedy aj jeho. A to sa mi samozrejme NECHCE! A okrem toho. S balením prichádza totiž veľká  zodpovednosť!

Prischlo mi samozrejme balenie Mr.R. A v tom som zatiaľ absolútne pomalá, neefektívna a neúsporná! Celý môj systém sa zrazu rozpadol na tisíc drobností, položiek v dlhočiznom zozname, igelitiek, kufrov a kapsičiek. Toto sem, toto na noc, toto do auta, toto na pumpu, toto do veľkého kufra. Hračky na cestu, knižky na večer, jedlo so sebou, jedlo do auta… Náhradné treba mať všetko! Čo keď bude zima, čo keď bude teplo, čo keď bude pršať. Prebaľovanie, kúpanie, oblečenie, hranie, jedenie. Čo keď vyrastie za tie dva týždne?! Blbnem z toho parádne. Normálne som z toho v strese. Mám trojstranový zoznam. Veci dobaľujem na poslednú chvíľu a ešte medzi dverami strkám blbosti, čo mi padnú do oka do bočných vreciek na kufre. Samozrejme, keď niekde nocujeme na ceste, pretože dať cestu Praha – Košice na jeden šup je na nás príliš, neviem nič nájsť, všetko rozkutrem a musím to zas prebaľovať.

Už je to trochu lepšie ako keď sme šli s Mr.R prvýkrát. To sme mali toľko vecí, že sme sa skoro nezmestili do auta. Uznávam, že brať so sebou kojaci polštář a penovú prebaľovaciu podložku bolo trochu cez. Som zvedavá ako dlho mi bude trvať dostať sa do toho. Hádam to zvládnem skôr ako za 15 rokov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *