Uspávacie peripetie

Uspávacie peripetie

spiace dieťa

Jój ja viem, že to tu budem rozoberať 3528krát, ale uspávanie mi niekedy fakt dáva zabrať. Akože seriózne. Je to fyzicky aj psychicky náročná disciplína a povedala by som, že zatiaľ je to asi to najťažšie ohľadom matia dieťaťa. Akože heej, zlepšuje sa to. Konečne to s tým uspávaním Mr. R začína vyzerať aspoň trochu nádejne.

Začala som totiž praktikovať  metódu „mliečko už nebude, treba spinkať“. Nevyčítala som to nikde, nejak som k tomu došla prirodzene a nie len ja, ale hlavne Mr. R. Proste som to párkrát skúsila a vyšlo to. Nakojím ho a popri tom hovorím nech sa napije poriadne, lebo potom už mliečko nebude. A ani mu ho nedám. Prečítame knižku, odgrgne si pri tom, potom zhasnem, šalíme sa a mojkáme. Ak príde po mlieko, vysvetľujem, že už mu mliečko nedám, že už mal a teraz treba spinkať. Nechápem, ale funguje to. Dobre, nie na 100%. Hlavne cez deň, keď sa nedá zhasnúť svetlo. Ale funguje. Trvá to síce aj hodinu, ale toľko sa vŕta hlavou v perinách až zaspí.

Úspechom číslo dva je, že občas sa dovŕta aj do vlastnej postieľky a zaspí tam! Čoooo? Fakt? Fakt! Zase sme sa vrátili k odstránenej bočnici a všetci sú s tým náramne spokojní. Ja, že sa nemusím toľko zohýnať a Mr. R, že si môže sám priliezť kedy chce.
No a keď náhodou začne porevkávať tak urobím ďalšie prdy na bruško, alebo zapnem čelovku (veľmi obľúbené), alebo ho vezmem na ruky a hojdám. A keď nič nepomáha, tak teda to prso. Neverila by som, že takéto vysvetľovanie bude niekedy na Mr. R fungovať, ale asi do toho proste dospel.

Okrem toho si sľubujem zázraky od nášho nového prírastku v knižnici. Je to Rozprávkovanie pre spokojné spinkanie od  Lenky Medvecovej-Tinkovej z ProsimSpinkej (existuje v slovenskej aj českej verzii). Takže naštudujem, vyskúšam a v novom roku sa môžete tešiť na recenziu a súťaž o túto krásnu knižku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *