Tip na výlet: Živá voda Modrá

Tip na výlet: Živá voda Modrá

Rodinné výlety sú super. Aj keď… balenie, aj keď cesta autom, aj keď stresy z jedla, aj keď vymýšľanie programu… Aj tak sú super ? My sme boli teraz cez víkend na výlete na Morave. Bývali sme v prírode, je tu lepší vzduch ako v Prahe a je tu zábava. Veď ako inak s piatimi deťmi ??

Živá voda Modrá

V sobotu sme boli v Živej vode. Rozmýšľala som dlho ako to nazvať a vysvetliť, čo to vlastne je, aby to neznelo úplne nerdovsky, ale bohužiaľ… nič lepšie ako botanická a zoologická expozícia sladkovodných rýb mi nenapadlo. Program pre deti ako stvorený a myslím, že by sa páčil deťom od 1,5 roka.

Najzaujímavejší je určite podvodný tunel, okolo ktorého palávajú rôzne sladkovodné ryby. A keď si pod sladkovoudnou rybou predstavíte, tak ako ja, vianočnéjlho kapra, tak budete určite prekvapení. Ryby rôznych druhov a samozrejme veľkostí od malých až po 1,5 metrovú vizu! Priznávam, aj som sa trochu bála a Mr. R tiež nebol práve smelý.

Veľmi zaujímavé bolo pozrieť sa ešte o jedno poschodie nižšie, kde cez okienko nazriete k sumcom. My sme mali šťastie, videli sme “tlamu” jedného fakt veľkého. Koľko mohol mať? Dva metre? ? No… myslím si, že si teraz budem chvíľu váhať predtým ako si zaplávem v prírodnej vode ?

V expozíci tieži nájdete kopec malých hier a kútikov s kreslením pre deti, ktoré nebaví pozerať na obrázky a čítať popisy.

Keď sa vyšantíte s rybami, môžete sa poprechádzať okolo jazierka, v ktorom bývajú. Posedieť si na móle a pokochať sa výhľadom z kopčeka nad ním.

Pratuří stezka

Ako novinka je v areáli pratuří stezka. Pratur je zviera. Je to fakt starý tur. Priam praveký tur. Práve preto pra-tur. Proste pratur. Prechádzka je to veľmi fajn. Malé deti nemajú kam ujsť. Môžu behať len po úzkom chodníku, z ktorého niet úniku. V polovici je vyhliadková veža. No a v obrovskej ohrade (zatiaľ) dva pratury a štyri vystresované husy.

Obed v hoteli Skanzen

Obed alebo kľudne aj ubytovanie si môžete dať v hoteli Skanzen pár metrov od Živej vody. My sme tam boli na obed. Mali sme trochu smolu, že tesne pred nami zavítal zájazd dôchodcov, tak sme chvíľu čakali na stôl aj jedlo. Ale kvalita predčila očakávania a boli sme spokojní. Hlavne teda Mr. R, ktorého som výnimočne ? nenútila jesť batátové pyré a objednala som mu povidlové tašky (pre neznalých českého gastro jazyka: slivkové pirohy).

Pálenice

Odporúčam nevynechať ani pálenicu, hlavne teda bar v pálenici a ochutnať nejaký štamperlík hruškovice, višňovice, slivovice a inej -ice. Popri tomto môžete teda zájsť aj omrknút tú pálenicu ? V bare si môžu šoféri kúpiť aj lahvenku. Pálenky majú v jednodecových, pollitrových a sedemdecových fľašiach. Tie jednodecovky sú super na domácu ochutnávku ?

Archeoskanzen Modrá

V bezprostrednom blízkosti Živej vody sa nachádza aj archeoskanzen. Tam sme neboli, lebo bolo treba deti uložiť na poobedňajší spánok. Akčnejší rodičia alebo väčšie deti zvládnu obe atrakcie naraz.

Ubytování Uherské Hradiště a okolí

Ak to máte v rozumnej vzdialenosti, určite odporúčam tento výlet. A ak nie, zastavte sa tam na víkend. V okolí Uherského Hradiště je kopec ubytovania za rozumnú cenu. Môžete napríklad skúsiť, tak ako my, Penzión Amfik Bukovina v Popovicích. Veľký areál s detským ihriskom, prírodným jazierkom s labuťami, tri milé kozy, ktoré sa vám za pár žaluďov alebo trochu trávy budú rady venovať, lanová dráha a okolo les ? Strava a ubytovanie za prijateľnú cenu v priateľnej kvalite ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *