Svatomartinská husa

Svatomartinská husa

Nájsť fajn baby friendly reštauráciu v okolí je fakt občas nadľudský výkon. Ak máte okrem toho aj iné požiadavky napríklad nevykrvácať z peňaženky, tak zostáva potom už len prístup pokus-omyl.
Kým bol Mr.R minipidi bábätko, tak to bolo fajn. Pristavila som niekam kočiar a on tam spal, nebo nespal a reval. Ale tak či tak bez väčších priestorových nárokov a požiadaviek na vybavenie. Užívala som si toto obdobie. Chodili sme s kolegyňami z práce na obedíky, kávičky a koláčiky. Keď ale začal loziť, situácia sa výrazne zhoršila. A ako sa keho schopnosť pohybu zlepšovala, bolo to len horšie a horšie. Na rukách už nevydržal, jeho zvedavosť prevyšovala pud sebazáchovy a samozrejme detský kútik nemajú zďaleka všade. Presne si pamätám poslednú kávičku s @great.ka, ktorá bola v polovici augusta. Chytali sme lezúceho Mr.R medzi dverami, plietol sa servírkam pomedzi nohy, párkrát sa vybral s cudzími ľuďmi na záchod a tak podobne. To bolo naposledy, čo sme boli niekde bez detského kútika a detskej stoličky.

Za ten čas sme už pár babyfriendly reštaurácií objavili. Ale chodiť stále na tie isté miesta nie je žiadna zábava. A samozrejme, nie vždy je taký karlínsky Králík v rádiu práve poruke. Takže zostáva len googliť, vypytovať sa, skúšať a telefonovať. A veru ani len taká maličkosť ako detská stolička nie je pravidlom, čo je podľa mňa viac než smutné.

Vedeli ste ale napríklad, že taký vyhľadávač a rezervačný systém Restu má filter na reštaurácie s detským kútikom? Veľmi praktické. Oceňujem! Aj keď buďme k sebe úprimní, nie je kútik ako kútik ? Ale o tom inokedy ?

Naši kamaráti majú tiež deti, a to hneď dve! Takže detský kútik bol nutnosťou. Aj keď ako sa nakoniec ukázalo, žiadne z detí sa v ňom nakoniec nehralo, lebo 1. viac sme ich bavili my a jedlo, 2. bola v ňom zima ako v mrazničke a 3. tie hračky v ňom vyzerali ako keby sa na nich vyřádila parta baktérií a vírusov v nadľudskej veľkosti. (A to všetci hádam viete, že ja medzi úzkostlivé matky nepatrím. Určite nie je na špinu.) Keď ste už vydržali v napätí až doteraz, tak ja vám teda poviem, kde sme to vlastne boli. Najedli sme sa v Restauraci Pražan v areáli pražského výstaviště. Musím povedať, že jedlo aj pivo boli vynikajúce. A keď máte radi autentickú atmosféru starých pražských hospod ako ja, tak tá tu rozhodne panuje. Obsluha a detský kútik stáli za h****, ale zase to taky patrí k tej atmosfére starých pražských hospod, že jo? ? My sme teda odchádzali spokojní. Najedení. Uzimení. Ale spokojní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *