Plávanie s fakt malými deťmi

Plávanie s fakt malými deťmi

Neviem, či viete, ale chodíme plávať. Normálne na kurz nie len tak na punkáča do chlóru. A je to super! Má to hneď niekoľko výhod ako pre dieťa, tak aj pre matku na materskej.
  • Tak za prvé: Báječný program na pol dňa. Kým bol Mr. R menší, kľudne by som to nazvala aj celodenným programom, lebo sme okrem toho už nič iné nestihli. Kým sme sa vychystali z domu, prišli tam, prezliekli, zaplávali, vysušili a obliekli, najedli, pohrali a dostali domov, tak to trvalo fakt 4 hodiny. Predtým a potom spal, takže v ten deň sa už nič plánovať nedalo.
  • Za druhé: Dieťa sa tam unaví. Na 100%. Mr. R je po plávaní priam hotový. Nie len kvôli vode, ale aj kvôli minimálne hodinovému hraniu v „aklimatizačnom“ kútiku. Odporúča sa po bazéne zostať aspoň pol hodinu v teple, kým si telo zvykne. My tam ale trávime minimálne hodinu a niekedy aj dlhšie. Hračky, deti, klouzačka, kafe a koláč… Čo viac si môže matka priať.
  • Po tretie: Sú tam iné matky rovnako starých detí. S ktorými sa môžete alebo nemusíte porovnávať a radiť si. Ja si porovnávam deti a radím sa celkom rada, takže mne to vyhovuje. Síce mám potom občas mindráky, ale poväčšine nie ?
  • Po štvrté: Je to fitko a sauna v jednom. Myslím pre matku. Najprv na zahriatie sa rozcvička s heslom „dostať seba a dieťa z domu“. Nasleduje zdravé kardio „bežíme, lebo nestíhame“. Potom posilovačka v bazéne, pred bazénom, okolo bazéna, lebo dieťa treba držať v rukách celú dobu. No a potom sauna, lebo priestory herne sú vykúrené na dobrých 26°C tak, aby ani najväčšie padavky neprevchladli. Na záver ešte vytrvalostný tréning – cesta domova.
  • No a po piate: Dieťa pláve. A to je zdravé. ?
Tiež chodíte plávať? ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *