Nuda na materskej

Nuda na materskej

Tento post mám v hlave už hrozne dlho, ale nejak nebola príležitosť a ten správny čas ho zo seba vymáčknuť. Má pracovný názov Nuda na materskej. Keď som bola asi v štvrtom mesiaci, mala som strašnú krízu, ktorá sa celá odvíjala od mylného predpokadu, že sa na materskej budem nudiť. Základná obava bola: Čo ja, preboha, budem na tej materskej robiť, keď sa budem LEN starať o dieťa a vôbec nebudem pracovať. Hahahahahahahahahaaa a tisíc smajlíkov k tomu.

Keď som si na tieto moje obavy spomenula po pôrode, nezostávalo mi nič iné len sa chytiť za hlavu alebo sa schuti zasmiať. ?

Ale asi dva mesiace po pôrode, keď šestonedelie skončilo a nastúpila realita neobalená do hormónov šťastia prekladaná záchvatmi úzkosti a krízami neschopnosti, mi to došlo. Všimla som si, že sa mi do života vkradol úplne nový typ nudy. Nuda neskutočne ubíjajúca, nuda nekonečná, nenápadná, vysilujúca a pritom taká prostá. Nuda psychická. Nuda z nemennosti dňa, nuda z rutinných činností opakujúcich sa stále dookola. Nakojiť, prebaliť, pohrať sa, uspať, nakojiť, prebaliť, pohrať sa, uspať, nakojiť, prebaliť… Tieto činnosti sa dajú samozrejme prekladať inými činnosťami ako zdriemnuť si, kočíkovať, ísť s bezdetnou kamoškou na obed a tak ďalej, vždy je to ale v rytme nakojiť, prebaliť, pohrať sa, uspať. Dookola a dookola a dookola.

Chvalabohu s vekom dieťaťa sa rytmus všelijako mení a upravuj, ale tá zvláštna nuda, počas ktorej sa človek, matka, strašne nudí, alebo vlastne vôbec nenudí, stále zostáva.

No a fotka vznikla, keď sme boli na dovolenke v hoteli Peklo. Je to spešl hotel pre deti. Herne, na každom rohu koše na plienky a kojenecká voda v bareloch. O nič sa netreba starať. Možno len o to, aby vaše dieťa nebilo iné deti mašinkou. Vonku sú ihriská a pieskoviská plné hračiek. Toto bolo také plné, že piesok skoro nebolo vidieť. Kým sa Mr. R motal okolo, nedalo mi to a dala som sa ho upratať ? Po chvíli som sa spamätala a prestala s tým. Nie som predsa magor, aby som upratovala pieskovisko!?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *