Nosenie batoliat

Nosenie batoliat

Ako to máte s nosením detí? Prepadli ste novodobému nosiacemu trendu? Šatkujete alebo vás tak ako mňa po nociach mátal krížový úväz s vonkajšou kapsou?
Predsa len je ale už Mr. R pomerne veľký. Čo s takým závažím? Nosíte alebo kočíkujete? Alebo si nebodaj trúfate a chodíte už s dvojročným len pešo? Mr. R je celkom dobrý chodec, ale sú situácie, kedy si s ním ísť len tak vôbec netrúfam. Tára sa kade-tade, všetko obzerá, berie do rúk, nekontrolovateľne beží nekonkrétnym smerom spravidla k ceste, jame, neodpratanej kope hovienok, sklu alebo skalnému zrázu ? Takže buď nám cesta do vytýčeného cieľa trvá celý deň, alebo si preistotu cieľ ani dopredu neurčím. Vtedy je to ok. Ale ak nejaký cieľ mám, nebodaj ešte aj s časovým rámcom, kedy je nutné ho dosiahnuť, radšej volím kočiar.
Mr. R som nosila asi do roka. Potom prišla zima a akosi sa mi prestalo chcieť. Chystáme sa ale na dovolenku a leto ako také ponúka kopec možností, kde je nosenie praktickejšie ako so sebou ťahať kočiar.
Kamoška Lenka mi cez víkend požičala tento LennyLamb Toddler z ergonomicke nosice.sk. Obaja sme boli celkom nadšení, hoci dostať ho na môj chrbát si vyžadalo asistenciu ďalších dvoch pomocníkov ? Ale to snáď chce len cvik, lebo na osobnú asistentku z materskej nemám ? A ak by som aj mala, nosila by Mr. R ona a nie ja ?

A tak vyberám, premýšľam, hľadám a skúšam. Ak vás zaujímajú skúsenosti, rady a tipy s nosičom pre veľkáčov (tj. povedzme deti nad 10 kg) od ostatných, mrknite do komentárov pod tento post na mojom Instagrame. Alebo sa podeľte tu, budem rada ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *