Mikuláš

Mikuláš

mikuláš

Neviem ako ste riešili dnešného, v Čechách včerajšieho, Mikuláša, ale mňa keď bolia zuby, tak akosi zabúdam na sladkosti. Ešteže som prezieravo kúpila už začiatkom novembra jedného čokoládového Mikuláša a pár keksov v DMku! Akoby som ich včera večer našla! Vďakati ty moja nakupovacia povaha, čo mi nedovolíš nechať v regáli nič, čo by sa mohlo hodiť. Keď mi včera došlo, že je Mikuláš a že tohto roku to bude horšie ako len odbiť Ferovo detské ja horalkou a plechovkou plzne z chladničky, celkom mi začalo lepiť. Mikulášsky sáčok schovávam odkedy sme v Prahe, takže už 8-9 rokov točím ten istý dookola, takže paráda, ten mám. Fero nepotrebuje, dostane ho Mr.R. Len čo dnu? Prekutrala som skrinku so sladkosťami aj špajzu. Našla som dve cucacie ovocia, spekulatios keksík ku káve, sušné jabĺčka, čokoládky od mojej mamy na Mikuláša (tá nezabúda, nie ako ja), mandarínky a otvorené balenie detských keksíkov. Super! To dám. Potiahne to čokoládový Mikuláš, z ostatného bude vypchávka sáčku. Čižmy som dala na okno v stave v akom boli na botníku, na umývanie nebol čas ani nálada. Po ceste do izby som stúpila na varechu, tak som ju tam pridala. ?
Poviem vám dopadlo to výborne. Mr.R vyhádzal celý sáčok, poobzeral a začal sa dobíjať do celofánu od Mikuláša. Yes! Vyšlo to! Najprv si nedôverčivo odhryzol len malilinký ždibček. Potom mu to došlo. Behal s ním po byte hore dole. Odhrýzal si kúsočky čokolády, ktoré mu následne padali z úst ako sa smial. ? Potom ho Mikuláš prestal baviť.
Takže pre tento rok misia Mikuláš splnená. Na budúci rok si budem musieť dať lepší pozor. Idem si dať hneď poznámku do kalendára. Najlepšie už niekedy na začiatok októbra. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *