Máša a medveď

Máša a medveď

Fakt úprimne obdivujem rodičov, ktorí svojim deťom nikdy nepúšťajú telku. A pod pojem telka zahŕňam aj youtube, tablety, disneyovky, retro vhsky a všetky ostatné zdroje pasívnej zábavy. Ja si to miestami bez rozprávkových pomocníkov neviem predstaviť. Jednak je to pomoc, keď potrebujem niečo rýchlo a efektívne urobiť bez účasti Mr. R, jednak si aj ja rada pozriem rozprávku, zasmejem sa a odreagujem.

máša a medveď

Rozprávky prichádzajú a odchádzajú vo vlnách. Momentálne je u nás vlna Máše a medveďa. Mášu som s Ferom pozerala, ešte keď sme nemali Mr. R. Chechtali sme sa na jej výmysloch a ani vo sne by nám nenapadlo, že mužskú verziu Máše budeme mať raz doma.

Trochu sa bojím, že sa v nej Mr. R vidí… ? Asi preto sa mu tak páči. A… vlastne ma to ani vôbec neprekvapuje ? Majú toho spoločného celkom dosť a tentoraz nemyslím to, že sú obaja blond. Keby aspoň v jedení si z nej vzal príklad.

 

Očakávania vs. realita

Minule som sa pri pozeraní pristihla ako si hovorím, že by som tú Mášu asi zavrela do skrine, keby bola moje dieťa. V hlave mi bežal kolotoč myšlienok typu Toto by moje dieťa nikdy… ?? A potom mi Mr. R počas záverečných titulkov doslova vyliezol na hlavu ?? Prikradol sa zo strany, vyšplhal sa mi po ramene, zapieral sa pri tom o operadlo gauča a za chvíľu mi sedel na pleciach a pokúšal sa navalený na moju hlavu postaviť.

Nie, nepodarilo sa mi to odfotiť. Keby som bola vstala, buď by zletel, alebo by mi zlomil krk. Z čista jasna mi ale došlo, že všetky tie moralistické reči, čo mi ešte pred chvíľou zneli v hlave, sú bludy ? Mášina mama si určite myslela pred pôrodom, že jej dieťa nikdy nebude vystrájať, nikdy ju nenechá pestúnke nieto medveďovi, jej dcéra nikdy nebude nosiť ružovú, nikdy nebude klamať, hrať sa s divými zvieratami atď atď atď.

máša a medveď

Tiež som mala všelijaké plány o bezcukrovej strave, o tom, že moje dieťa nikdy nebude kričať v električke, nedovolím mu behať v banke, hádzať piesok na iné deti, nebude sa strkať a vždy všetko zje a ak náhodou nie, budem nekompromisná a nedám mu nič, kým nezje normálne jedlo. Ha. Ha-ha. Ha-ha-ha… ?

Mášina mama je istotne rada, že sa Máša chvíľu kreatívne zahrá v spoločnosti trpezlivého medveďa vo viac-menej bezpečnom prostredí lesa, takže je na čerstvom vzduchu a v kontakte s prírodou. Určite je fanda Montessori a lesných škôlok ? (sedí to, nie?) Proste je to normálna matka s (trochu) živým dieťaťom. Nikto z nás jej nemá čo vyčítať. Ani Máši ani Mášinej mame ?

 

Minimax TV

Mášu pozeráme hlavne na Minimaxe. Cez deň ich chodí hneď zopár. A keďže máme tv archív pustíme si ich za sebou a máme M&M maratón, až kým to niekoho z nás neprestane baviť. Ja to väčšinou nie som. Ja by som ich vypozerala kľudne aj desať v rade. ? (Kde sú tie sobotné seriálové maratóny pri How I met your mother? Máša ich asi utopila v kaši a zavarila do pohárov na neskôr.)

máša a medveď

Súťaž s Mášou a medveďom

Do 20.5.2019 na Facebooku Minimax TV frčí súťaž s Mášou a medveďom. Mrknite na odkaz tu ?? Vyhrať môžete vstupenky na muzikál Máša a Medveď v Bratislave, plyšákov Mášu a Medveďa, rodinnú vstupenku do ZOO Bratislava, maskotov a stavebnice zo seriálu či maskotov TV Minimax.♥️

Držím vám palce!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *