Kam na koupaliště v Praze

Kam na koupaliště v Praze

5 dní v rade na kúpalisku! Začínam mať prehľad v pražských kupkách a ak mi doteraz prišla každá voda dobrá a každý párek v rohlíku fajný, tak sa to pomaly mení na: Hmm, tam je lacnejšie vstupné, tam je viac tieňa, tu je studená voda a hentam sa asi zbláznili, keď za langoš pýtajú 70 korún.

Za posledný týždeň som vystriedala 4 kúpaliská. Napísala som k nim krátke recenzie.

Koupaliště Podolí

Koupaliště Podolí je pre mňa top. Tu sa nám páči. Mne aj Mr. R a dokonca aj Fero si prišiel na svoje, lebo okrem párku majú aj iné mäso na obed.

Kúpalisko je baby friendly. Pre deti sú tu dva pomerne veľké bazény. Jeden s vodou tak 40 cm, druhý asi 120 cm. Voda teplá, pomerne čistá. Pre dospelých sú k dispozícii dva vonkajšie a jeden vnútorný plavecký bazén a niečo, čo sa volá vírivka a je to “namáčadlo” pre cca 40 ľudí.

Treba sa pripraviť na to, že tam poobede býva fakt nátresk. Keď ale využijete, tak ako ja, to, že vaše dieťa vstáva o pol šiestej a budete tam pred 9:00, ukoristíte nielen miesto v tieni ale aj lehátko zadarmo.

V rámci šatní, spŕch a wc sa treba pripraviť na malý výlet do minulosti, lebo zas čo by sme chceli od kúpaliska, no nie?

Jedlo je typické kúpaliskové teda langoš, párek v rohlíku, hranolky a spol. za rozumnú cenu (langoš myslím za 40 Kč). Navyše tu majú ale aj kebab a v bare na poschodí aj hamburger (cena niečo málo cez 100 Kč).

Vstupné je trochu drahšie, pretože platia už deti od 1 roka (100 Kč), celodenný dospelý je za 180 Kč. V ponuke je rodinné vstupné za 370 Kč, ktoré zahŕňa 2 dospelých a jedno dieťa. Dieťa navyše je za 80 Kč k rodinnej vstupenke. Zvýhodnené vstupné má aj jeden dospelý plus dieťa za 210 Kč.

Bazén v areálu Pražačka

Milé pekné zrekonštruované koupaliště Pražačka s nerezovým bazénom. Bazén je rozdelený na plaveckú a oddychovú časť. Zaplávať si sa tam dá, ale Phelps by tam trénovať asi nešiel. S deťmi sa dá byť v oddychovej časti, kde je hĺbka 130 cm, alebo v detskom minibazéniku. Ten je fakt len pre batoľatá. Voda má asi 15 cm.

Šatne a wecka sú nové. Veľmi pohodlné. Je tu malý bar aj typické kúpaliskové občerstvenie. Nevýhodou je len pár stromov, pod ktorými je tieň, ale dá sa nájsť si tmavé miestečko. A druhá veľká nevýhoda je podľa mňa to, že otvárajú až o 10:00.

Majú tu rôzne varianty vstupného. Vrele odporúčam celodenný vstup za 140 Kč. Deti do 3 rokov neplatia.

Koupaliště Ládví

Veľký detský bazén je asi najväčším plusom Koupaliště Ládví. Z rána v ňom bola trochu studená voda, v priebehu dňa sa ale vyhriala.

Plavecký bazén je skôr namáčací a skákací bazén pre deti a puberťákov. Jedinú dráhu vyhradenú na plávanie okupujú športuchtiví seniori, takže po 10tej si tu už nezaplávete. Ale to nevadí, namiesto toho môžete ísť na párek v rohlíku alebo špecialitu z grilu.

Zázemí je zrekonštruované a pekné. Potešili ma hlavne vonkajšie prezliekacie kabínky.

Problémom je tu tieň. Aj keď sa dá prenajať si slnečník, strom tu snáď nie je ani jeden. Na druhej strane človeka poteší dostupnosť hromadnou dopravou.

Ceny normálne. Dospelý 150 Kč, deti do troch rokov zadarmo. Wuhuuu!

Přírodní koupaliště Lhotka

Koupaliště Lhotka bola pre mňa najväčším sklamaním. Začalo to hodinovým čakaním v rade na vstup a skončilo langošom za 70 Kč.

Lhotka je prírodný biotop. Znamená to, že jednu časť vodnej plochy tvorí umelé jazierko na kúpanie, druhá vodná plocha je určená na čistenie vody a bývajú v nej čistiace baktérie, riasy a bohvie čo všetko.

Samotné kupko je fajn aj keď podľa fotiek je to značne zavádzajúce, pretože to, čo na fotke vyzerá ako pláž je v skutočnosti tvrdý povrch lepených kamienkov. Ale. Voda dobrá, plytká a naozaj sa v nej deti vyjašia. Za nás mal najväčší úspech umelý potôčik plný kameňov.

Tieňa bol dostatok aj keď celkovo je plochý na ležanie pomerne málo. Deky sú nalepené jedna na druhú a o súkromí tu nemôže byť reč.

Osadenstvo tvoria hlavne matky s deťmi do 3 rokov a seniori.

Za najväčšie mínus považujem organizačne nezvládnutý vstup na kúpalisko. Otvára sa o 9:00 a už od 8:30 pred kúpaliskom stoja ľudia. My sme dorazili 9:10 a do areálu sme sa dostali po hodine čakania! Kúpalisko má kapacitu 600 osôb, pričom sa do tohto počtu nerátajú deti do 3 rokov. Cca od 11tej sa kapacita naplnila a púšťali jedného von jedného dnu. Počas celého dňa bol pred kúpaliskom rad.

Dospelí platia za celodenný vstup 100 Kč, deti do 3 rokov idú zadarmo a deti do 120 cm za 80 Kč.

Stánky s občerstvením sú mierne predražené, ale nie sú preplnené.

Zatiaľ toľko. Ak by ste mali otázky, napíšte, zodpoviem ?

Petra & Mr. R

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *