Jesenné tvorenie – Girlanda

Jesenné tvorenie – Girlanda

Mám pre vás návod na extra mega jednoduchú tvorivosť, ktorú zvládnu deti od 2 rokov. Aj naša Lady L sa zapájala, ale že by ju to nejak extra dlho bavilo, no… ešte nemá trpezlivosť.

Jeseň je totiž v plnom prúde, vonku zima a sychravo, takže sa nám nikam nechce. Jeseň začína preverovať animátoské schopnosti matky. A jeseň sa nepýta, koľko rokov výtvarky si vychodila. Jeseň nezaujíma, či ti v žilách koluje akvarel a či tá tekutina v pohári je na namáčanie štetca alebo sa v nej snažíš utopiť nervy z plastelínou upatlaného gauča.

Poďme na návod.

Po pečení nejakého koláča v zbytkovom teple dajte na pečiaci papier do rúry vyschnúť prestarnutý pomaranč nakrájaný na tenučké plátky. Ideálny pomaranč je taký, ktorý vám mierne obschol na linke. Ale kľudne obetujte aj čerstvý ?‍♀️

Takže vysušte pomaranč a odložte si kolieska. Môžete do tohto procesu zapojiť aj deti. Môžu rozkladať kolieska na pepier napr. Možno do nich pri tejto príležitosti natlačíte aj nejaké to koliesko pomaranča. Čo je ppríjemný bonus. Pozor ale, sušenie pomaranča chvíľu trvá, takže si to pripravte dopredu, alebo to pojmite ako samostatnú tvorivú altivitu.

Krok č. 2 je výroba listov. Vezmite biely papier a nechajte ho deti hala-bala počarbať. My sme pri tom skúšali kreslenie viacerými farbičkami naraz. Bola to sranda.

Keď máte dostatočne počarbaný papier, povystrihujte z neho listy. Ja som vystrihovala dosť ledabolo, hlavne, aby to bolo rýchlo. S deťmi, ktoré baví vystrihovať, môžete vystrihovať spolu. U nás nejde ani tak o kvalitu výsledky ako o rýchlosť vyhotovenia a dokončenia. Takže kým Mr. R čarbal ďalší papier, ja som expresne nastrihala listy a zachránila pár farbičiek pred obhrýzaniachtivou Lady L.

Vytipujete miesto, kam zavesíte girlandu. A približne si odmerajte, akú dlhú ju potrebujete. Asi každých 25-30 cm prevlečte povrázok cez pomaranč a urobte uzlík. Môžete použiť hrubú ihlu, alebo len vylúpnite prstom dierku do dužiny ?

Ja som chcela, aby listy voľne padali popri pomarančoch, takže sme len zahli stonku lista okolo povrázku a prilepili ju lepidlom. Môžete listy aj prevliekať. Ak sa vám chce a čo vaše deti lepšie zvládnu.

Girlanda je hotová, už ju len upevniť. Ja na upevňovanie všetkého druhu používam washi pásky. Idú ľahko nalepovať a odlepovať a pekne vyzerajú. Dajú sa kúpiť napr. na Bonami.cz alebo Bonami.sk.

Naša girlanda visí na lampe. Cez pomaranče prechádza svetlo, takže robia pekný vitrážový efekt. Ak sa vám girlanda nehodí na lampu, môžete ju napríklad doplniť ešte o reťaz s malými svetielkami.

Dajte vedieť, či sa vám návod páči. A keď svoju girlandu vytvoríte, nezabudnite mi poslať na @zmatkymatky obrázok, alebo ma označte ? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *