Guličková dráha Hubelino

Guličková dráha Hubelino

Na guličkovú dráhu Hubelino som mala na Instagrame veľa ohlasov a otázok. Snažila som sa všetkým odpovedať, určite sa ale medzi vami nájdu zarytí introverti, ktorí sa nespýtajú ani keď ich niečo zaujíma. A tak som sa rozhodla vám o nej napísať článok na blog.

Ja som sa prvýkrát s Hubelinom stretla u našich kamarátov. Od nich kopírujeme kopec hračiek a knižiek, pretože overené je overené a čas, ktorý by som minula na hľadanie vhodnej hračky na nete, môžem minúť na iný tip prokrastinácie na nete podľa môjho gusta ?

Hubelino videl Mr. R prvýkrát, keď mal asi rok a hneď to bol jeden z highlightov návštevy. „Tobogán“ ako túto guličkovú dráhu nazval (a doteraz ju tak volá) ho úplne očaril a presedel pri ňom desiatky minút. Vtedy si ešte sám nedokázal zmysluplnú dráhu postaviť, ale púšťanie guličiek mu úplne stačilo. Vždy, keď sme sa ku kamošom chystali na návštevu, alebo keď sme ich len tak spomínali, podotkol, že oni majú ten super tobogán a že by sme tam teda mali určite ísť, lebo on sa s tým tobogánom chce hrať.

Takže to, že ho kúpime, bolo jasné. Už šlo len o to, vybrať ten správny vek, lebo ako skúsená matka vie… Keď sa hračka kúpi príliš skoro, rodič sa natrápi a dieťa to prestane baviť. A tak sme čakali, kým Mr. R ako tak skoordinuje ruky a osvojí si gravitačný zákon ?

Nemôžem povedať, že tieto podmienky boli na sto percent splnené, ale ja a Fero sme už nemohli vydržať a dopriali sme si, teda nášmu dieťaťu sme dopriali, jasné, že nášmu dieťaťu, Hubelino.

Hubelino & Lego Duplo

Najzákladnejšia vec, ktorú o Hubeline musíte vedieť je, že je kompatibilné s Lego Duplo kockami. My sme doma pomerne veľkí Lego a Lego Duplo maniaci, takže kociek máme habadej. Veľmi sa mi páčila myšlienka, že nepotrebujeme ďalší typ stavebnice a teda ušetríme miesto v byte, ktoré by zabrali podperné kocky. Win-win riešenie! Aj dieťa spokojné, aj matka nešalie z ďalšej obrovskej krabice, ktorú nie je kam dať.

Hubelino sa predáva v rozličných sadách. V menších, väčších, s podpernými kockami, bez podperných kociek, ako malé sady s nejakým špeciálnym rozšírením ako hojdačka alebo katapult, zvlášť podperné kocky farebné alebo biele, podložky a všeličo iné. Vyskladať si môžete skutočne to, čo potrebujete a postupne môžete svoju guličkovú dráhu zväčšovať a rozširovať.

My sme zvolili, ako som už spomínala, veľkú sadu bez podperných kociek.

Je v nej rôznofarebných 128 dielov. Obsahuje priame spády aj zákruty, tunel, rôzne dlhé žľaby a koncové diely.

Mr. R zvládne bez pomoci postaviť malú dráhu s niekoľkými zákrutami. Stavať spoločne je ale oveľa väčšia zábava. Väčšinou staviame všetci traja, keď sa tato vráti z práce. Chudák Lady L sa len díva a nechápe, prečo sa jej nikto nevenuje a prečo všetci diskutujú o tom, či bude lepšie viesť dráhu pravotočivo alebo ľavotočivo 😀 Keď je dostavané, Mr. R vezme všetky guličky, ktoré nie sú pod gaučom, a dá sa do púšťania. Človek by až neveril na ako dlho ho to vie zabaviť. V našej sade boli 4 gulôčky. Dokúpili sme ale ešte čisto guličkovú sadu, lebo kto by lovil tie guličky stále spod toho gauča?!

Nie len detská hračka

Hubelino je jedna z tých hračiek, čo s dieťaťom rastie. Najprv mu stačí si len púšťať guličky, potom stavia malé dráhy a tým ako sa zlepšuje jeho koordinácia, motorika a chápanie statiky, rýchlosti a sily, zlepšuje sa aj v stavaní. Pozorovať potom na záver guličky je niečo ako pozerať padajúce domino kocky. Úžasne uspokojujúci a ukľudňujúci zážitok Napríklad dráhu na obrázku nižšie som stavala úplne sama viac než hodinu. Mr. R mi vôbec nepomáhal. Lebo spal. Zvládla som to úplne sama! ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *