Detská izba

Detská izba

Poviem vám pravdu, urobiť detskú izbu nám trvalo presne 3 roky. 3 roky, kým sme dospeli k názoru, že by sa „tá tretia izba“ v našom byte mala premeniť z kumbálu na bordel/hosťovskej izby na plnohodnotnú detskú izbu. Jednak to vyplynulo z toho, že hračky v obývačke už zaberali väčšinu úžitkovej plochy a všetky zbytkové skrinky, ktoré vo vtedajšej detskej izbe boli, boli už dávno zaplnené.

Rozhodla som sa pre neutrálne farby. Lady L už bola na ceste, tak mi bolo jasné, že čisto chlapčenskú izbu môžeme vylúčiť. Mám slabosť pre Bonami.sk. Je to moja srdcovka, a tak mi bolo hneď jasné, že sa pozriem najprv tam. Vybrala som jednoduchý nábytok v bielo, sivo, modrej kombinácii od značky Vox. Pre hračky som vybrala knižnicovú skriňu s otvorenými policami, aby bolo na hračky vidieť. V spodnej časti sú dva šuflíky. V nich má Mr. R autíčka. Do nábytkovej zostavy patrí aj komoda so zásuvkami, nad ktorou je polička, a malá skrinka, v ktorej sú uložené výtvarné potreby pri stolíku na kreslenie.

Veľkou témou bola posteľ. Detská izba nie je práve veľká a mala som pocit, že poschodová posteľ zaberie všetok „vzduch“. Po dlhom premýšľaní a hľadaní som zvolila multifunkčnú detskú posteľ SLÄKT z Ikey. Posteľ má výsuvné lôžko a dve zásuvky na lôžkoviny. Je pomerne vysoká, tak pre jednoduchšie lezenie do postele má Mr. R žlté schodíky. (Nie že by v tej posteli spal… Stále najradšej spí v detskej postielke u nás v spálni. Už je ale dlhý skoro ako postieľka, tak len čakám, kedy si v nej nebude môcť vystrieť nohy :D).

Posteľ SLÄKT je skvelá aj pre nocovanie návštev. Pohodlne sa na nej vyspia dvaja dospelí plus nejaké deti 😀

Ako ochrana steny, alebo teda skôr ochrana spiaceho pred chladom zo steny slúži matrac v sivom poťahu. Je zastrčený za posteľou a dá sa jednoducho vybrať. Dávam ho na rozkladací gauč, keď potrebujeme, aby sa niekto vyspal v obývačke.

V detskej izbe nie je veľký koberec. Zatiaľ som v štádiu rozhodovania, či ho tam dávať alebo nie. „Za“ som vždy v sobotu ráno, keď na podlahu Mr. R vysypáva všetko duplo, ktoré máme doma. „Proti“ vždy, keď vysávam. Takže neviem. Máme ale malý koberec s cestou pre autíčka z Bellarose.sk.

Na kreslenie a modelovanie má Mr. R jednoduchý malý stolík so stoličkou v tvare medveďa (značka Bloomingville z Bonami.sk). Rovnakú stoličku v ružovej farbe má kúpenú už aj Lady L, len ešte čaká na svoj moment v krabici.

Nad stolom sú police na obrázky Ikea. Tam tróni najnovší prírastok do zariadenia detskej izby – ninja budík. Pôvodne sa volá Kai, ale my ho voláme Kája 😀 Kája nás budí a my s tým nesúhlasíme. Ale čo už. Vstávať sa musí. Nemusí sa len cez víkend. To nás zasa budí Mr. R. Prečo? To keby som vedela…

A ešte jedna vec mi vŕtala hlavou, keď som tento článok chystala. Upratať, neupratať, vysťahovať polovicu hračiek, či nevysťahovať. Nebudem klamať, páčia sa mi tie prázdne detské izby, ktorých je plný instagram. Izby, ktoré sa tvária seversky ale detské hygge o ne ani nezakoplo. Rozmýšľam, ako to tie matky robia, veď takto predsa v bežný deň detská izba nevyzerá.

Dospela som k nikoľkým variantám, ktorým som ochotná veriť

a) v izbe v skutočnosti deti vôbec nebývajú, deti držia v garáži, aby nerobili bordel,

b) matky 4 hodiny predtým upratujú a vynášajú hračky, ktoré by špatili fotku,

c) je to fotošop.

A keďže ja nie som ochotná nič z toho robiť, urobila som len základný poriadok, aby bolo vidieť koberec a tie škaredé hosťovské obliečky neboli v zábere. A samozrejme sa to všetko udialo, kým bol Mr. R v škôlke. Nie že by špatil fotky, to nie, len keď je doma, tak je už tma ?? Chápeme sa. ?


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *