Bryndáky, podbradníky a iné vymoženosti

Bryndáky, podbradníky a iné vymoženosti

Stavím sa, že vaše deti sa vôbec nezababrú pri jedení. Pekne sedia, samé jedia a vôbec neriešite, čím odprať jablkovú šťavu a zvyšky pobviečoho na všetkom. Ak je to tak, tak ani ďalej nečítajte, lebo sa vám chystám napísať našu genézu vývoja oblečenia na jedenie. Bude to tak trochu reklama a tak trochu antireklama, lebo niektoré výrobky sú proste podľa mňa lepšie a niektoré horšie a to sme toho vyskúšali celkom dosť.

Keď sme minulý rok začínali s príkrmami bola jar a babičky sa náramne pohoršovali nad tým, že keď ideme dávať Mr. R jesť, vyzlečieme ho do plienky. Veď mu bude zima! Ále houby. Vtedy jedával v kresielku, pod sebou mal jednorázovú nepremokavú podložku. Mali sme z toho zábavu. Niekto povedal, že by sme s tým mali prestať, lebo keď Mr. R vyrastie a príde do reštaurácie, tak sa na neho budú ľudia divne pozerať, keď sa začne vyzliekať. ?? Prežili sme tak ale celé leto a všetci (okrem babiek) boli spokojní. Hlavne ja, lebo som nemusela stále odpierať neodprateľnú mrkvu a jablko.

Nasledovala fáza s gumeným podbradníkom s vaničkou. Tá bola pomerne dlhá a viac-menej stále trvá. Máme značku Tomee Tippee z @trendybaby. Ale ani gumený podbradník sám o sebe zázraky neurobí. Keďže otvor na krk je široký a golier/límec na oblečení bol ako poriadne nechutná dúha, ktorú práve vyblil obstarožný jednorožec. ??

V tomto období som skúšala aj taký ten “pršiplášť” z ikea. Ten materiál je ale strašne plechový a Mr. R sa v ňom len ošíval a nejedol. ?

Dospela som teda do fázy prezliekania. Vytriedila som 2-3 zdedené znosené bodyčka, ktoré som proste obetovala a predurčila ich k zahanbujúcemu potupnému životu druhoradého oblečenia. Keď sa Mr. R zobudil, prezliekla som ho z pyžama rovno do “jedacieho úboru”. Keď sa najedol, prezliekla som ho. Spolu s gumeným podbradníkom to fungovalo parádne, len je to trochu pracné. Alternatívna mimo domov je podbradníkové kombo – jeden textilný ku krku a gumený navrch, vykasať rukávy a dohliadnuť, aby sa nedostal k jedlu ani príboru. Ale viete ako to… Raz dobre a raz ?☠

No a nedávno sme dostali ako darček neoprénový podbradník s rukávmi ? Fakt neoprénový, ako potápač ? Má aj kapsičku, aj rukávy, aj saje! Cez ten neopren to ale nejde k telu. Oproti tomu ikeackemu pršiplášťu je to teda dosť rozdiel. Je od značky Bibetta z e-shopu Belvela.

Mr. R sa ho teda najprv bál, pretože on sa radšej preistotu bojí na začiatku všetkého. ? Keď ale zistil, že sú na ňom dinosaury a že to je strašná sranda sa doňho obliekať, bolo po probléme. Myslím, že je spokojný aj s tým, že je mäkkší ako ten gumený a neprekáža mu toľko, keď potrebuje pri jedení polievky jazdiť autom hore-dole po stolčeku. Takže spokojnosť ? Mne zas vyhovuje farba, lebo z nej nesvieti ani paradajková omáčka ? Myslím, že máme favorita. Zatiaľ. Uvidíme, čo život prinesie na tanier ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *