Ako si užiť Universal Studios Orlando s dvojročným dieťaťom

Ako si užiť Universal Studios Orlando s dvojročným dieťaťom

Universal Studios v Orlando na Floride je zábavný park plný atrakcií od blbostičiek pre deti až po gigantické horské dráhy a 4D simulátory lietania a pádov. Je to park zameraný na dospelákov. My sme si ho napriek tomu nenechali ujsť. Po dvoch dňoch v Disneylande sa nám žiadalo trochu podráždiť zakrpatenú predstavivosť dospeláckou zábavou.

Nebudem tu opisovať ako park vyzerá. Napíšem len, čo sme videli my, ako sa nám to páčilo a aké tipy a odporúčania by som vám dala.

Park má tri časti. My sme si vybrali dve a obe sme absolvovali počas jedného dňa. Som si istá, že v ňom je čo robiť aj týždeň, ale… čas a ale… peniaze ? Treba si samozrejme uvedomiť, že ak sa na to už dáte, nerátajte každý dolár, lebo sa z toho zbláznite a užite si to. V cene vstupenky sú všetky atrakcie. Zvlášť sa platí parkovanie (22 dolárov za deň), jedlo a express pass-y (tzv. predbiehacie vstupenky, kto na to má, nemusí čakať v rade na atrakcie). Voda je zadarmo v pítkach pri každom wc, ktorých je tu skutočne neúrekom, sú čisté a často aj klimatizované. Keď sme už pri tej klíme, klimatizované je tu všetko. Komplet. Tipujem tak na 12-15°C ?

Tip č. 1

Choďte tam čím skôr. Oficiálne sa park otvára o 9 am. Ale dnu púšťajú už skôr. Do cca 11am sa dá toho najazdiť kopec so skoro žiadnym čakaním.

Tip č. 2

Nainštalujte si appku Universal Studios. Je v nej mapa s lokalizáciu, popisy atrakcií, aktuálne čakacie doby. Veľmi užitočný sprievodca.

Tip č. 3

Keď ste sa rozhodli sem ísť, užite si to! Neprepočítavajte, nežgrlošte, nešterite na blbostiach. Je to jeden deň a zážitok na celý život!

Tip č. 4

Čakanie na atrakcie sa dá výrazne skrátiť využívaním radu “single rider”. Ak ste ok s tým, že nebudete jazdiť so svojou skupinkou (ono je to aj tak vcelku jedno, kto vedľa vás kričí ?), použite tento rad. Z neho personál dopĺňa ľudí do prázdnych sedačiek. Napr. keď sú sedačky štvormiestne, ale skupinka, ktorá chce sedieť pri sebe má 3 členov, šupne k nim personál jedného single ridera. V tomto rade sa čaká 3-4krát kratšie ako v bežnom rade.

My sme napríklad jazdu s čakacou dobou 75 minút, dali dvaja ako single rideri za 40.

Tip č. 5

Ak ste v parku s dieťaťom, ktoré jazdu nemôže/nechce absolvovať, a zároveň chcete jazdiť spolu so svojou skupinkou, využite ”child swap”. Je to možnosť strážiť dieťa a vystáť si radu len jedenkrát vrámci skupiny. Funguje to tak, že sa všetci postavíte do radu (vrátane dieťaťa bez kočíka), keď sa dostanete na radu, jeden zostane s dieťaťom von, ostatní idú na jazdu. Keď skončia, stráženie preberie niekto iný zo skupiny a na jazdu ide rodič, ktorý strážil ako prvý plus si s ním môže zopakovať jazdu ešte jeden člen skupiny, aby nešiel sám.

Tip č. 6

Urobte si prípravu dopredu, ale buďte flexibilní. Prispôsobte sa čakacím časom.

Tip č. 7

Top najlepšia jazda bola podľa mňa Harry Potter and The Forbidden Journey. Dlho sa čaká, ale single rider to dá aj v špičke do pol hodiny.

Tip č. 8

Dajte si obed mimo špičku, tj okolo 11 alebo potom po 2hej. Miest na sedenie v klimatizovaných priestoroch nie je veľa a nebudete tak strácať čas čakaním v dlhom rade. Vezmite si vlastnú desiatu/svačinu. Nebuďte vyberaví. Ceny aj menu je všade plus-mínus rovnaké. Nezdržiavajte sa zbytočne jedlom. My sme si dali obed v Krusty Burger a bol to super pomer cena výkon.

 

Tip č. 9

Ak ste v parku v lete, počítajte s tým, že bude horúco a vlhko. Fakt horúco. A fakt vlhko. Nezabudnite na opaľovací krém!!!

Tip č. 10

Vezmite si alebo si na mieste požičajte detský kočík. Kľudne aj pre staršie deti. Nie je neobvyklé vidieť v kočíkoch 4-5 ročné deti. Je to záhul, hlavne v lete. A je stále praktickejšie nahádzať veci do kočiara ako niesť všetko ešte aj dieťa.

Tip č. 11

Suveníry nakupujte priebežne. Nerátajte s tým, že sa niekam ešte vrátite. To, čo sa vám páči, kúpte hneď. Suveníry sú v obchodoch podľa zamerania. Napr. v Jurskom parku sú suveníry s dinosaurou tématikou. Keď prídete k Simpsonovcom, dinosaurov tam nenájdete. Pri vstupe je veľký gift shop s prierezom vecí zo všetkých tém. Nerátajte ale s tým, že tam bude presne ten poldecáčik, ktorý ste videli tam a tam.

Tip č. 12

Rokfortský expres premáva medzi dvoma časťami parku – Universal Studios a Islands of Adventure. Ak sa ním chcete odviezť, musíte mať vstupenku do oboch častí. V každej časti sa nachádza niečo z Harryho Pottera. V US je Šikmá ulička, v IoA je Rokvile a Rokfort.

Tip č. 13

Dieťaťu kúpte, čo chce. Dá vám na chvíľu pokoj ??

Ak budete mať cestu na Floridu, určite do Universal Studios choďte! Je to nezabudnuteľný zážitok ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *