Ako sa lieči nádcha u nás

Ako sa lieči nádcha u nás


Keď je Mr. R chorý, je to ako pomsta bohov. Ale za čo? Nie som žiadna ezoterická matka, ale vraj sa nám každou chorobou snaží univerzum niečo povedať. Nemáte niekto, prosím vás, prekladový slovník universo-slovenský, aj český alebo anglický môže byť. Myslím, že touto aktuálnou chorobou sa mi univerzum snaží povedať: Mala si mu dať tie rukavice, aj keď ich nechcel.
No ale sľúbila som vám nejaké tipy ako zvládame chorobu my. Nebudem sa tu vyťahovať, lebo asi pred dvoma mesiacmi som ťahala rady od vás, takže toto je skôr taká sumarizácia kolektívnych vedomostí. Lebo ako kamoška mojej mamy vraví: Šicke ľudže šicko znajú. (Kto nie je z východu a nerozumie: Všetci ľudia všetko vedia. Všichni lidé všechno vědí.)

Nádcha u detí alebo sopľoš obecný

Príznaky: nádcha, sople tečú, hrdlo bolí, teplota môže a nemusí byť
Mne sa fakt brutálne osvedčil olejček Breathe od DoTERRA. Nech si kto chce čo chce vraví, skúsila som aj iné olejčeky, ale tento je top. Hneď pri prvých príznakoch púšťam difúzer s 4-5 kvapkami na hodinu k posteli. Zdravým nepoškodí, chorým pomôže. Maličké deti cca hodinu denne. Ja to už teraz s Mr. R neriešim a púšťam mu ho kľudne aj 3-4 hodiny (hodinu cez deň, hodinu cez poobedňajší spánok a hodinu večer). Uvoľní nos, vydezinfikuje sliznice, upokojí hlavu.

Olejček používame aj pri kúpaní. Nedávam ho do vane, zdá sa mi agresívny, ak by sa dostal do očí mohlo by byť zle, ale vedľa do lavóra s teplou vodou. Parný kúpeľ veľmi pomáha. Riadne napariť kúpelňu a hrať sa tam koľko treba. Sople sa pustia a vo vani ich ani netreba utierať.

Odsávačka

Po minulej chorobe som prestala sople odsávať. Jednak to Mr. R neznáša a všetci sme potom z odsávania v strese. Vraj to tiež dráždi sliznicu. Ak by mal totálne zapchatý nos, že by nemohol spať, tak by som odsala, ale inak len utieram “nudli”. Treba len dávať pozor, aby sa to pod nosom nevydralo. Na to používame nosný detský balzam od Saloos. Majú ho napr. v DMku.
Napíšem to tu, aj keď to je všetkým určite jasné-prejasné. Vetrať, zvlhčovať vzduch, neprekurovať miestnosť. A ak sa dá tak kojiť kojiť kojiť. V noci to je náročné, ale uvolňuje to nos a o materskom mlieku sa nebudem rozpisovať. To by bolo trápne.

Lieky na nádchu?

Ja som ináč lekárnik amatér 🙂 Neviem, kde sa vo mne tá záľuba vzala, ale lekáreň a drogéria sú moje obľúbené výletné destinácie. Ani nie, že by sme potom tie lieky užívali, ja mám len proste rada tú vôňu tam. Pri Mr. R ale liekmi šetrím. On ich ani vlastne nechce. Ani jahodový paralen do neho neviem narvať, keď má horúčku. Jediná vec, ktorú zobral na milosť je sirup Dr. Weiss Stop kašeľ pre deti. Je to bylinkový prípravok nie len na akútny kašeľ ale aj na podporu imunity. Pije sa z maličkého pohárika, čo sa mu veeeľmi páči. A je fajne sladký. Je pre deti od 1 roku.
No a posledná vec, ktorá je určite značne poburujúca a keď sa vám nepáči, tak ju prejdite mlčaním. Alebo si pohejtujte, ak chcete. Je to Sinupret sirup. Nedávam ho rovno Mr. R, ale pijem ho ja. Ak sme teda chorý spolu. Môže sa užívať aj počas tehotenstva, takže je sejf určite aj pre deti, čo sú už vonku 🙂 V letáku je, že dojčatá užívajú 3x denne 10 kvapiek, ale Mr. R to proste nevypije. Sinupret uvolňuje hlieny. To je všetko. To je všetko, čo potrebuješ 😀

Horúčka

No a na horúčku okrem konvenčných paralenov a nurofenov, čípkov a sirupov, je najlepšie po 1. vypotenie. Na Mr. R sunguje zakryť mu aj hlavu. Nie tvár ale hlavu zozadu normálne rohom periny. Keď bol menší tak v nosiči, alebo na mne. No a po 2., keď už je zle a treba zábaly, tak mám super fintu namiesto zábalov. Dať dieťa do teplej vody do vane. Takej, aby mu bola príjemná, a nechať pomaličky pomaličky pritekať studenú. Voda sa postupne ochladí a dieťa si to ani nevšimne. Nezažije ten šok ako keď ho zabalíte do studenej plachty alebo ponoríte do vlažnej vody.
Takže tak. Hádam som na nič nezabudla. Nič z toho, čo tu uvádzam nie je reklamné sdělení. Teda asi okrem tých kvapiek Breathe od doTERRA. Ak by ste ich chceli, tak vám ich kúpim (lebo mám zľavu ?). Napíšte mi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *