Uspávacie peripetie

spiace dieťa

Jój ja viem, že to tu budem rozoberať 3528krát, ale uspávanie mi niekedy fakt dáva zabrať. Akože seriózne. Je to fyzicky aj psychicky náročná disciplína a povedala by som, že zatiaľ je to asi to najťažšie ohľadom matia dieťaťa. Akože heej, zlepšuje sa to. Konečne to s tým uspávaním Mr. R začína vyzerať aspoň trochu nádejne.

Začala som totiž praktikovať  metódu „mliečko už nebude, treba spinkať“. Nevyčítala som to nikde, nejak som k tomu došla prirodzene a nie len ja, ale hlavne Mr. R. Proste som to párkrát skúsila a vyšlo to. Nakojím ho a popri tom hovorím nech sa napije poriadne, lebo potom už mliečko nebude. A ani mu ho nedám. Prečítame knižku, odgrgne si pri tom, potom zhasnem, šalíme sa a mojkáme. Ak príde po mlieko, vysvetľujem, že už mu mliečko nedám, že už mal a teraz treba spinkať. Nechápem, ale funguje to. Dobre, nie na 100%. Hlavne cez deň, keď sa nedá zhasnúť svetlo. Ale funguje. Trvá to síce aj hodinu, ale toľko sa vŕta hlavou v perinách až zaspí.

Úspechom číslo dva je, že občas sa dovŕta aj do vlastnej postieľky a zaspí tam! Čoooo? Fakt? Fakt! Zase sme sa vrátili k odstránenej bočnici a všetci sú s tým náramne spokojní. Ja, že sa nemusím toľko zohýnať a Mr. R, že si môže sám priliezť kedy chce.
No a keď náhodou začne porevkávať tak urobím ďalšie prdy na bruško, alebo zapnem čelovku (veľmi obľúbené), alebo ho vezmem na ruky a hojdám. A keď nič nepomáha, tak teda to prso. Neverila by som, že takéto vysvetľovanie bude niekedy na Mr. R fungovať, ale asi do toho proste dospel.

Okrem toho si sľubujem zázraky od nášho nového prírastku v knižnici. Je to Rozprávkovanie pre spokojné spinkanie od  Lenky Medvecovej-Tinkovej z ProsimSpinkej (existuje v slovenskej aj českej verzii). Takže naštudujem, vyskúšam a v novom roku sa môžete tešiť na recenziu a súťaž o túto krásnu knižku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *