Strihanie

Už nemáme dievčatko. Teda mi to aspoň ľudia prestali hovoriť, lebo už Mr. R nemá dlhé blond kučeravé vlásky. Boli sme sa totiž strihať. Áno, zase raz používam rodičovský plurál. A áno, zase je to viac než opodstatnené. Boli sme totiž hneď traja aj s babičkou. Chvalabohu.
Na odporúčanie sme sa vytrepali do Funny Sassy na Letňany. Autobusom. ? Bola to zaberačka udržať Mr. R relatívne kľudného nevrieskajúceho v kočiari skoro hodinu, ale o tom inokedy. Stihli sme doraziť presne. Hneď nás pekne uvítali a poslali sa hrať. Kaderníctvo vyzerá presne tak ako na fotkách. Mr. R najprv preskúmal malý kútik s hračkami a pobehal po celom kaderníctve. Keď ale ukoristil Robokopa, bol spokojný. Síce som mu pár dní vopred vysvetľovala, čo sa bude diať, nevyzeral, že by vedel, čo s ním bude. Po chvíli prišla sympatická pani kaderníčka, ktorá hneď nakázala Mr. R posadiť do jedného z dvoch strihacích autíčok. Vyfasoval ružové, ale očividne mu to bolo úplne jedno. Myslela som si, že bude viac nadšený. Predstavovala som si ho ako bude krútiť volantom a zvoniť na zvončku, ale nič sa nekonalo. Robokop proste nemal konkurenciu. Jediným súperom mu bolo Mickey Mouse a kamaráti, ktorí vytrvalo spievali a tancovali v telke hneď vedľa zrkadla. Kde nezvládal Robokop, zasiahol Mickey.
Pani kaderníčka bola rýchla ako strela. Za 5 minút mala hotovo. Nožnice jej lietali a bolo vidieť, že to nerobí prvýkrát. Podľa potreby ukazovala Mr. R hračky a telku. Strihala tam, kde sa práve dalo. Strih som si nechala odporučiť, veď normálne na chlapca, nie? Len pár fotiek som stihla urobiť a bolo hotovo.

Mali pre nás vyhradenú polhodinu. Prvých 10 minút sa Mr. R hral, potom sa 5 minút strihalo, ďalších 10 minút sme ho fotili v aute a posledných 5 minút sme ho lákali von z kaderníctva. Dokonca nám požičali policajné autíčko, ktorého sa nechcel vzdať. Babi ho potom bola tajne vrátiť, kým sme sa prebaľovali.

Dostali sme aj pramienok vlasov, ktorý som si v pominutí mysle nechala odložiť a doteraz neviem na čo mi bude. Asi ho budem odkladať, aby ho potom raz mohol Mr. R vyhodiť, keď bude mať 30. Tak ako som ja minule vyhodila svoje mliečne zuby, ktoré som našla odložené u našich.
Bolo to veľmi milé a máme z toho zážitok. Myslím, že hlavne ja a babi ? Mr. R už určite zabudol, že mal niekedy dlhé vlasy

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *